Historia kryzysu PODCAST: GETBACK – Mościcki&Machalica – odcinek 2

Social Media

Getback S.A to spółka windykacyjna, która zadebiutowała na giełdzie w lipcu 2017 roku. Jedna z najgłośniejszych afer, a na pewno największa. Tak dla lepszego porównania podajemy skalę: afera SKOK: 4,4 mld PLN (246 tyś. poszkodowanych) / Amber Gold: 850 mln PLN (ok 19 tyś. poszkodowanych / Getback 2,5 mld PLN (9 tyś poszkodowanych). W kwietniu GPW na wniosek KNF zawiesza obrót akcjami Getback.

“Cyrk na kółkach w Getbacku. Windykator kłamał, państwowy bank i fundusz donoszą do KNF”, opisuje BussinesInsider.

W kwietniu GPW zawiesza notowania firmy windykacyjnej, która jeszcze do niedawna aspirowała na koszulkę lidera w swoim sektorze. Firma podaje w porannym komunikacie informację, że prowadzi negocjacje z PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie wsparcia finansowego w wysokości 250 mln PLN. Informacja była tak zredagowana, że większość odebrała to jako uzgodnienie “ze wszystkimi zaangażowanymi stronami”. Paweł Borys, prezes PFR deklaruje, że żadne rozmowy nie są prowadzone. PKO BP również stanowczo zaprzecza. Nie ma rozmów, ale jest doniesienie do KNF. Najpierw notowania pikują, a potem giełda zawiesza kurs. To dopiero początek końca.

W drugim odcinku autorskiego podcastu na kanale VETO, Jakub Mościcki oraz Szymon Machalica przybliżają historię największej afery finansowej w Polsce.

Patronem wydania jest blog inwestycyjny: www.doctorinvesting.com
________________________________________________________________
✅ Darmowy odcinek z Traderem 21: https://mailchi.mp/veto/trader21film
Tylko nie mówcie jutubowi o tym, że staramy się uniezależnić od algorytmu. Raz w tygodniu mail z podsumowaniem i planami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *